Mad Men hakkında bilmedikleriniz

1 – İlk olarak HBO’ya götürülen dizi ileri görüşlü yöneticileri tarafından tutmayacağı gerekçesiyle geri çevrilmiş.
1
2- Sally’nin garip arkadaşı Glen Bishop yapımcı Matthew Weiner’ın oğlu Marten Weiner’mış.Demek ki diziden Draper bile çıkartılabilir ama bu çocuk çıkartılamaz.
2
3- Dokuz kişilik senaryo ekibinin yedisi kadınmış.
3
4- Jon Hamm’sız Mad men ya da Alec Baldwin’siz 30 Rock düşünülebilir mi? Kader ağlarını örmemiş olsaydı Jon Hamm’i Jack Donaghy olarak görebilirmişiz.Zira Hamm ilk olarak 30 Rock seçmelerine gitmiş.
4jack-donaghy
5- Dizideki Roger Sterling’in eski eşi Mona yani Talia Balsam gerçek hayatta da Sterling (John Slattery) abimiz ile evliymiş.Bir bilgi daha ,ondan önceki eşi de George Clooney abimizmiş.
5
6- Bu sezon Dark Shadows bölümündeki bahsedilen olay gerçekten yaşanmış bir olaymış.
6-1
bakınız o zamanın gazetesi
nytimesmadmen
7- Hatırlarsınız Draper sekreterlerine karşı fazla uslu durmadığından,önüne geçebilmek için Mrs.Blakenship’i işe almıştı.Ki kendisi Karate Kid’in annesini oynayan Randee Heller’mış.
7
8 -Burası baya bir “spoiler”içerebilir,önceden uyarayım.Peggy işten ayrılırken rakip firmanın verdiği yıllık 19.000 $ bugünün parasıyla 131.000 $ yapıyormuş.Kedi olalı bir fare tuttu diyebiliriz Peggy için.
8
9- Freddy Rumsen’i canlandıran Joel Murray ünlü oyuncu Bill Murray’in kardeşiymiş.
vff michael clayton 2 3108079
10 – Bir bölüm dışındaki bütün bölümler Los Angeles’da çekilmiş.Sadece ilk bölüm New York’da çekilmiş.
10
11- İlk bölümde Pete Campbell’in masasındaki foto Trudy’i canlandıran Alison Brie değilmiş.Zira o sahne çekildiği sırada Trudy için herhangi bir oyuncu ile anlaşılmamış.Mevzubahis fotoğrafdaki ise yapımcı Matthew Weiner’ın annesiymiş.
11
12 -Her bir bölümü yaklaşık 2.84 milyon dolara mal oluyormuş.
12
13- Sterling Cooper’ın binası  1976 yapımı efsane film Network filmindeki binanın aynısıymış.
13
14 -Jessica Pare’nin 5.sezonun ilk bölümünde seslendirdiği Gillian Hills’in “Zou Bisou” şarkısı 42 yıl sonra Billboard Dünya Müzikleri listesinde bir numaraya yükselmiş.
14
15 -Hatırlarsınız ilk sezonlardaki Peggy ile Pete arasındaki yasak aşkın meyvesi bebek yapımcısına göre sanılanın aksine Peggy’nin kızkardeşi tarafından bakılmıyormuş,evlatlık verilmiş.
15
16 -Beatles’ın ünlü şarkısı Tomorrow never knows kullanılabilmesi için yapımcılar 250.000 $ telif ücreti ödemişler.Bu da 12.maddedeki masrafı açıklıyor gibi.
16
17 – 5.sezondaki Heinz fasülyeleri ile ilgili Don ve Harry’nin Rolling Stones’u oynatmaya çabaları aslında 1967 yılındaki The Who’nun The Who Sell Out albümüne göndermeymiş.
17
18 – Christina Hendricks ilk olarak Midge rolü için seçmelere katılmış.
18
19 – Dizideki içilen her sigara sanıldığın aksine gerçek değil sahteymiş.California eyaleti kuralları gereği işyerlerinde içilmesi yasak olduğu için bitkisel bir karışımdan yapılma sigaralar kullanılıyormuş.
19
20 -Lane Pryce’ın(Jared Harris) gerçek hayattaki babası 2002 yılında kaybettiğimiz usta oyuncu Richard Harris’miş.Ki kendisini Harry Potter serisindeki Professor Albus Dumbledore rolüyle hatırlıyoruz.
20

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s