“Taş”, uluslararası prömiyerini Karlovy Vary’de yapıyor!

“İki Dil, Bir Bavul”, “Babamın Sesi” filmlerinin ödüllü yönetmeni Orhan Eskiköy’ün merakla beklenen son filmi “Taş”, uluslararası prömiyerini Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde yapıyor. Eskiköy’ün yazıp yönettiği ve başrollerini Muhammet Uzuner, Jale Arıkan, Beste Kökdemir ve Ahmet Varlı’nın paylaştığı film, festivalde East of the West Ödülü için yarışacak.
“İki Dil, Bir Bavul”, “Babamın Sesi”, “Başgan” filmlerinin ödüllü yönetmeni Orhan Eskiköy’ün son filmi “Taş”, uluslararası prömiyerini Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali’nde yapıyor. 30 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin East of The West bölümünde yarışan 12 film arasında yer alan “Taş”, Türkiye’de İstanbul ve Ankara film festivallerinde gösterilmiş, Ankara’dan da En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü’yle dönmüştü.
Orhan Eskiköy’ün senaryosunu yazdığı ve tek başına yönettiği ilk kurmaca filmi de olan “Taş”, çocukların bir anda ortadan kaybolduğu ıssız bir dağ köyünde geçiyor ve 20 yıl sonra köye gelen bir gencin yarattığı gizemin peşine düşüyor.
Orhan Eskiköy ve Armağan Lale’nin yapımcılığında gerçekleşen “Taş”ın başrollerini ise; “Bir Zamanlar Anadolu’da”, “Küf”, “Yurt” filmlerinin yanı sıra “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” dizileriyle de tanıdığımız Muhammet Uzuner; “Tersine Dünya”, “Avcı”, “Zerre” filmlerinin ödüllü oyuncusu Jale Arıkan; “Çıplak Gerçek”, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem” ve “Tatlı Küçük Yalancılar” gibi televizyon dizilerinden sonra ilk sinema filmiyle karşımıza çıkan Beste Kökdemir ile “Yerden Yüksek”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Yılanların Öcü” dizilerinin yetenekli oyuncusu Ahmet Varlı paylaşıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s