Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali Bu Sene Çevrimiçi Gerçekleşecek

Bozcaada’da 7’ncisi düzenlenecek olan ve 75 ülkeden 500’ü aşkın başvurunun yapıldığı Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali bu sene online olarak gerçekleşecek. 

Bu sene 2-8 Kasım tarihleri arasında 7’ncisi düzenlenecek olan Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali (BIFED) pandemiden ötürü online olarak yapılacak. Bozcaada Belediyesi organizasyonuyla gerçekleşen, festival yönetmenliğini Petra Holzer’in, festival koordinatörlüğünü de Ethem Özgüven’in üstlendiği festivale bu sene tüm kıtalardan 500’ü aşkın belgesel ve film başvurdu. Başvuruda bulunan ülke sayısı ise 75.

Petra Holzer, bu seneki filmler arasında aktivistlerin çektiği yapımların ve yerli halklardan oluşan savunucuların hem kendi mücadelelerini anlattıkları, hem de kendi çektikleri filmlerin oldukça dikkat çekici olduğunu belirtti. 

KADIKÖY BELEDİYESİ SİNEMATEK İŞBİRLİĞİYLE

Festival 2-8 Kasım tarihleri arasında online bir platform aracılığıyla izleyiciyle buluşacak. Bu yıl Kadıköy Belediyesi Sinematek/Sinema Evi işbirliğiyle gerçekleştirilen BIFED’de finale kalan filmler önümüzdeki günlerde açıklanacak. Açılış ve kapanış törenlerinin canlı olarak yayınlanacağı festivalde bu sene Gaia Öğrenci Kategorisi’nin olmayacağı sadece Uluslararası Yarışma Kategorisi’nin olacağı açıklandı.

Kısa süre önce Youtube kanalı açılan BIFED’in bu kanalında temiz gıdaya ulaşma noktasında küçük üreticilerle yapılan online görüşmeler, film gösterimleri, festival tanıtım videoları ve özel röportajlar da yer alıyor. Festivalde bu sene aktif olarak kullanılacak Youtube kanalından canlı yayınlar, yönetmenlerle görüşmeler, soru-cevap etkinlikleri de gerçekleştirilecek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s